HOME
LAKIERY
WISH-LISTA
CZYTAM
OGLĄDAM
CONTACT


Recenzja: Yankee Candle - Summer Scoop

Dzisiaj postanowiłam przybliżyć Wam jedną z moich ostatnio ulubionych świec Yankee Candle, czyli Summer Scoop. Jest to zapach pochodzący z wiosennej kolekcji. Ja posiadam duży słój. 

Etykieta zdecydowanie przyciąga oko - świece YC charakteryzują się między innymi pięknymi zdjęciami na etykietach, z tego względu można wykorzystywać je do dekoracji wnętrz =) Summer Scoop przedstawia smakowite lody owocowe, posypane jagodami i porzeczkami, w pięknym, różowym kolorze. Świeca jest po prostu śliczna =) 

Duże świece YC palą się od 110 do 150 godzin, cena regularna to 93zł, jednak sklepy prowadzące sprzedaż świec oferują często korzystne rabaty (np. przy zakupie dużego słoja drugi jest o 50% tańszy, itp). Warto śledzić promocje na facebooku oraz na stronach sklepów w internecie. 


Zapach Summer Scoop to zapach słodki, ale lekki. Owocowy i świeży, oraz kremowy. Idealnie pasuje na lato. Dobrze wyczuwalne są słodkie owoce, być może nutka waniliowa? Zapach wypełnia całe pomieszczenie, jednocześnie nie jest duszący i nachalny, nie męczy. Dla mnie rewelacja =)

Paląc duże świece YC należy pamiętać o kilku czynnikach:
- należy palić świecę każdorazowo ok. 3-4 godziny tak, aby wosk wytopił się aż do ścianek słoja - tworzy się wtedy płynny pierścień wosku (zdjęcie poniżej). Zapobiegnie to tunelowaniu świecy, tym samym wykorzystamy naszą świecę do samego końca. Warto pamiętać, aby nie zapalać dużej czy średniej świecy jeśli mamy w planie wyjście z domu w ciągu najbliższej godziny czy dwóch. Szkoda naszych pieniędzy;
- polecam zainwestować w nakładkę illuma-lid, która powoduje, że świeca równomiernie się pali, płomień jest stabilny a wytworzone ciepło kierowane jest w dół. Jest to wydatek rzędu 35zł, a pozwala nam cieszyć się naszą świecą dłużej =) 
- co do przycinania knota: nie należy z tym przesadzać. Jeżeli za bardzo skrócimy knot wówczas płomień jest mniejszy, wolniej rozgrzewa wosk i może "nie mieć siły" wytopić wosku aż do ścianek słoja, co może spowodować tunelowanie. Z własnych doświadczeń sugeruję odcinać jedynie "różyczki" tworzące się na czubku knota, oczywiście po zgaszeniu i wystudzeniu się świecy;


- pomocne w równomiernym paleniu świecy są także klosze, tak jak pokrywki illuma-lid kierują wytworzone ciepło z powrotem do środka słoja. Ograniczają jednak trochę wydobywanie się zapachu.

Świece YC nie są tanie, jednak nie trzeba od razu inwestować w drogie słoje, można wypróbować zapachy w formie wosków do kominka zapachowego bądź samplerów. Jest to świetna opcja dla osób lubiących często zmieniać zapachy. 

Szczerze polecam wypróbowanie zapachu Summer Scoop, ja do niego na pewno będę często powracać =)  Znacie? Lubicie? =)

1 komentarz :

Dziękuję za Twój komentarz! / Thank you for your comment! =)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...